Yabancı Diller Yüksekokulu

Direktörün Mesajı

Direktörün Mesajı

MEF Üniversitesi için benden özgün ve yenilikçi bir İngilizce Hazırlık Programı oluşturmam istendiğinde, öğrencilere, İngiliz Dilini daha kolay ve daha başarılı bir şekilde öğrenmelerini sağlayabilecek, destekleyici ve aynı zamanda İngilizce öğrenirken keyif alabilecekleri bir program hazırlama şansına sahip olduğum için çok mutlu oldum. 

MEF Üniversitesi tarafından dünyada ilk kez yükseköğretim düzeyinde uygulanan eğitim-öğretim modeli “Flipped Learning” ile İngilizce Hazırlık Programı ekibimizin; öğrencilerin, sınıf arkadaşları ve eğitmenleri ile İngilizce bilgilerini daha iyi anlayıp geliştirecekleri bir yöntem geliştirdi. Flipped Learning ile teknolojiyi kullanarak zenginleştirilmiş bir yaklaşım seçildi. Öğrenciler yüz yüze yapılan derslerin yanı sıra, dil eğitimlerini geliştirmek için verilen online çalışmalarla İngilizce seviyelerini daha da ileriye götürebiliyorlar. Ekibimiz ise İngiliz Dili Hazırlık sınıfı öğrencilerimizi sınıf içi, sınıf dışı ve bire bir görüşmeler ile bu süreçte destekliyor. 

Dil eğitim süreciniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen okumaya devam edin. MEF Üniversitesi’nde başarılı bir deneyim için en iyi dileklerimle! 

Saygılarımla,
Dr. John MCKEOWN
İngilizce Hazırlık Programı Direktörü

Sosyal Medya