Tüm Haberler

HABERLER

PROF. DR. İLBER ORTAYLI MEF ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ’NE TAM ZAMANLI ÖĞRETİM ÜYESİ OLARAK KATILDI

Çalışmaları ile tarih bilimine büyük katkıları olan değerli bilim insanı Prof. Dr. İlber ORTAYLI, daha önce yarı zamanlı öğretim üyesi olarak ders verdiği MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ndeki çalışmalarına, tam zamanlı öğretim üyesi olarak devam edecek. Prof. Dr. İlber ORTAYLI, 2018-2019 Akademik Yılı itibariyle MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Hukuk Tarihi derslerini verecek ve akademik hayattaki çalışmalarına devam edecek. 
 

MEF’TEN VE ICON GRUP’TAN ULUSLARARASI ORTAKLI YAPAY ZEKA ODAKLI TEKNOKENT

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ve Icon Grup Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Erdal Alkış Sarıyer Zekeriyaköy bölgesinde 2019 yılı sonunda faaliyete geçmesi hedeflenen,  geleceğe yön verecek Yapay Zeka, Dijital Teknolojiler ve Endüstri 5.0 odaklı, uluslararası ortaklı bir Teknokent projesi için anlaşma imzaladılar.
 

DÜNYA FLIPPED LEARNING GİRİŞİMİ’NİN YAYINLADIĞI “FLIPPED LEARNING 3.0” DERGİSİNİN BU AYKİ SAYISINA MEF ÜNİVERSİTESİ’NDEN DR. CAROLINE FELL KURBAN KAPAK OLDU

Dünya Flipped Learning Girişimi’nin yeni eğitim-öğretim yöntemleri ve teknolojileri hakkında dünyada öncülük yapma amacıyla ABD’de yayınlanan  “Flipped Learning 3.0” dergisinin 3. sayısına MEF Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Caroline Fell Kurban kapak oldu. Flipped Learning 3.0 dergisinin bir önceki sayısında da kapak olarak MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin röportajı ile yer almıştı.
 

HİNDİSTAN’DAN MEF’E FLIPPED LEARNING İÇİN İKİNCİ ZİYARET

Flipped Learning Aktif Öğrenme Yönetimini uygulamaya başlayan Hindistan’ın önemli üniversitelerinden Jis College of Engineering Dünya Bankası’nın yönlendirmesiyle ikinci kez MEF Üniversitesini ziyaret etti.
 

“London Tech Week” Kapsamında Gerçekleşen “Future Edtech”te MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN Davetli Konuşmacı Olarak ‘‘Flipped Learning’’i Anlattı

Dünya yükseköğretiminin seçkin üniversitelerinin katıldığı, London Tech Week kapsamında 11-12 Haziran tarihlerinde gerçekleşen Future Edtech’te MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN davetli ana konuşmacılardan biri olarak ‘‘Flipped Learning, Uyarlanabilir ve Dijital Öğrenme ile Yükseköğretimde Değişim Nasıl Olur? MEF Üniversitesi Örneği’’ başlıklı sunumu yaptı. Londra’da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından yüzlerce üst düzey üniversite ve özel sektör yöneticilerinin katıldığı konferansta MEF Üniversitesi katılımcıların ilgisini çekti.
 

Prof. Dr. Ozan Erözden'e Başkonsolos A. Kemal Baysak'tan teşekkür

MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ozan Erözden yayınlamış olduğu "Geçmişle Yüzleşme ve Ceza Adaleti : Yugoslavya Deneyimi" başlıklı kitabı ile Bosna Hersek Izmir Fahri Başkonsolosu A. Kemal Baysak'tan teşekkür belgesi aldı.

27. DR. İBRAHİM ARIKAN MEF EĞİTİM KURUMLARI ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ TÜSİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI EROL BİLECİK’İN KATILIMI İLE SAHİPLERİNİ BULDU

MEF Okulları ve MEF Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen; fizik, kimya ve biyoloji alanlarındaki yetenekli lise öğrencilerini bilimsel araştırmalara özendirmeyi amaçlayan “27. Dr. İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu. 
 

Dr. İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması Başladı

MEF Eğitim Kurumları tarafından, bu yıl 27’ncisi düzenlenen “Dr. İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması” nın açılış töreni, Türkiye’de özellikle eğitim alanında yaptığı önemli çalışmalarla dikkat çeken MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut’un katılımı ile 08 Mayıs 2018 Salı günü MEF Üniversitesi’nde gerçekleşti.
 

MEF ÜNİVERSİTESİ’NİN İLK TEDx’İ ‘‘GELECEK VE SEN’’ TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİ

‘‘Paylaşmaya Değer Fikirler’’ ilkesiyle dünyanın birçok yerinde yapılan TEDx bu sefer de MEF Üniversitesi öğrencilerinin organizasyonuyla ‘‘Gelecek ve Sen’’ teması altında 24 Mart’ta Tedx MEF Üniversitesi adıyla gerçekleşti. 
 

MEF ÜNİVERSİTESİ, MCGRAW-HILL EDUCATION VE PEARSON'DAN YÜKSEKÖĞRETİME ÖRNEK OLACAK İŞBİRLİĞİ

MEF Üniversitesi,  McGraw-Hill Education ve Pearson ‘‘Uyarlanabilir Eğitim Platformu İşbirliği Protokolü’’  imzalayarak yükseköğretimde öncülük yaratacak  Adaptive Learning için önemli bir adım attı.

MEDENİ KANUNUMUZUN 92. YILINDA, MEF ÜNİVERSİTESİ VE İSTANBUL KADIN KURULUŞLARI BİRLİĞİ'NDEN "TÜRK MEDENİ KANUNU VE KADIN" BAŞLIKLI TOPLANTI

MEF Üniversitesi ve İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği, Medeni Kanunumuzun 92. yılında MEF Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde 16 Şubat 2018’de “Türk Medeni Kanunu ve Kadın” başlıklı toplantı düzenledi
 
İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Koordinatörü Av. Nazan Moroğlu, MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Havva Karagöz ve MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin tarafından düzenlenen toplantı büyük ilgi gördü.
 

DÜNYA FLIPPED LEARNING GİRİŞİMİ, FLIPPED LEARNING STANDARTLARINI HARVARD, STANFORD VE MEF ÜNİVERSİTELERİ İLE BELİRLEDİĞİNİ DUYURDU

Dünya Flipped Learning Girişimi, Flipped Learning Standartlarını ‘‘Flipped Learning’in Öncüleri  Harvard, Stanford ve MEF Üniversitesi ile İşbirliği Yapıyoruz’’ başlığı ile duyurdu.
 

8-9 Şubat 2018 Hukuk Fakültesi Kariyer Günleri

Bu sene ikincisi düzenlenen Hukuk Fakültesi Kariyer Günleri 8-9 Şubat 2018'de C001 numaralı seminer salonunda gerçekleştirilecektir.

MEF ÜNİVERSİTESİ 2017-2018 AKADEMİK YILI’NA BAŞLADI

MEF Üniversitesi’nin 2017-2018 Akademik Yılı
Avrupa Kadın Rektörler Birliği Başkanı Prof. Dr. Gülsün SAĞLAMER’in verdiği ilk ders ve  Dünyaca ünlü Keman Virtüözü Cihat AŞKIN’ın verdiği Konser ile başladı.
 

YAPI KREDİ MEF ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

MEF Üniversitesi’nin Yapı Kredi işbirliği ile 2015-2016 Akademik Yılı’nda başlattığı Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı ilk mezunlarını 5 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen bir törenle verdi. Bankacılık sektörüne kaliteli insan kaynağı sağlamak adına hayata geçirilen, bu alanda akademi ve iş dünyası işbirliğinin ilk örneği olan programdan mezun olan 41 öğrenci, kariyer hedeflerine bir adım daha yaklaştı. 
 

ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer DAVIS ve Heyeti MEF Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer DAVIS ve heyeti bugün, 1 Mart 2017’de MEF Üniversitesi’ni ziyaret etti. MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN tarafından önce Rektörlük’te ağırlanan Sayın DAVIS sonrasında MEF Üniversitesi’nin tamamı yabancı okutmanlardan oluşan İngilizce Hazırlık Programını ziyaret etti. 
 

22-25 Mart 2017 - 2. Ulusal Şiddeti Anlamak Kongresi

Yine şiddet, yine Şiddeti Anlamak Kongresi…

Hem ülkemizde hem dünyada şiddetin her türlüsünü yoğun ve acı bir şekilde tecrübe ettiğimiz bir yılın ardından, yeniden şiddeti anlamak ve bir kez daha şiddet konuşmak için sizlerle bir araya gelmek istiyoruz.

TWITTER ÖNDERLİĞİNDE TÜRKİYE SOSYAL MEDYA TABANLI AFET YÖNETİM SİSTEMİ ‘‘SES TÜRKİYE’’ EĞİTİMİ VERİLDİ

Türk Kızılayı, Twitter ve MEF Üniversitesi işbirliği ile
Türkiye’nin afet yönetiminde önemli paydaşlarına, Türkiye Sosyal Medya Tabanlı Afet
Yönetim Sistemi “SES TÜRKİYE”,  Volunteer Organizations in Crises and Emergencies ‘‘VOICE TURKEY’’ eğitimi için bir araya geldi.
 

GOOGLE CHROMEBOOK TÜRKİYE’DE İLK KEZ MEF ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

Kurulduğu günden bu yana yükseköğretime getirdiği yeniliklerle tanınan MEF Üniversitesi, Google Chrome işletimi sistemi kullanılarak geliştirilen Chromebook’u Türkiye’ye getirdi. Amerika’da 2012 yılından bu yana, dünyada ise özellikle eğitim sektöründe birçok kurumda aktif olarak kullanılan Chromebook’lar MEF Üniversitesi’nde uygulanan Flipped Learning öğrenme yöntemi ile öğrenciler ile buluştu.
 

EĞİTİMCİLER EĞİTİMDE DEĞİŞİM İÇİN BULUŞTU

Türkiye’nin dört bir yanından gelen 1400 eğitimci Eğitimde Değişim için MEF Üniversitesi’nde buluştu.
 

Sosyal Medya