Tüm Haberler

HABERLER

Prof. Dr. Ozan Erözden'e Başkonsolos A. Kemal Baysak'tan teşekkür

MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ozan Erözden yayınlamış olduğu "Geçmişle Yüzleşme ve Ceza Adaleti : Yugoslavya Deneyimi" başlıklı kitabı ile Bosna Hersek Izmir Fahri Başkonsolosu A. Kemal Baysak'tan teşekkür belgesi aldı.

27. DR. İBRAHİM ARIKAN MEF EĞİTİM KURUMLARI ARAŞTIRMA PROJELERİ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ TÜSİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI EROL BİLECİK’İN KATILIMI İLE SAHİPLERİNİ BULDU

MEF Okulları ve MEF Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen; fizik, kimya ve biyoloji alanlarındaki yetenekli lise öğrencilerini bilimsel araştırmalara özendirmeyi amaçlayan “27. Dr. İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu. 
 

Dr. İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması Başladı

MEF Eğitim Kurumları tarafından, bu yıl 27’ncisi düzenlenen “Dr. İbrahim Arıkan MEF Eğitim Kurumları Araştırma Projeleri Yarışması” nın açılış töreni, Türkiye’de özellikle eğitim alanında yaptığı önemli çalışmalarla dikkat çeken MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut’un katılımı ile 08 Mayıs 2018 Salı günü MEF Üniversitesi’nde gerçekleşti.
 

MEF ÜNİVERSİTESİ’NİN İLK TEDx’İ ‘‘GELECEK VE SEN’’ TEMASIYLA GERÇEKLEŞTİ

‘‘Paylaşmaya Değer Fikirler’’ ilkesiyle dünyanın birçok yerinde yapılan TEDx bu sefer de MEF Üniversitesi öğrencilerinin organizasyonuyla ‘‘Gelecek ve Sen’’ teması altında 24 Mart’ta Tedx MEF Üniversitesi adıyla gerçekleşti. 
 

MEF ÜNİVERSİTESİ, MCGRAW-HILL EDUCATION VE PEARSON'DAN YÜKSEKÖĞRETİME ÖRNEK OLACAK İŞBİRLİĞİ

MEF Üniversitesi,  McGraw-Hill Education ve Pearson ‘‘Uyarlanabilir Eğitim Platformu İşbirliği Protokolü’’  imzalayarak yükseköğretimde öncülük yaratacak  Adaptive Learning için önemli bir adım attı.

MEDENİ KANUNUMUZUN 92. YILINDA, MEF ÜNİVERSİTESİ VE İSTANBUL KADIN KURULUŞLARI BİRLİĞİ'NDEN "TÜRK MEDENİ KANUNU VE KADIN" BAŞLIKLI TOPLANTI

MEF Üniversitesi ve İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği, Medeni Kanunumuzun 92. yılında MEF Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde 16 Şubat 2018’de “Türk Medeni Kanunu ve Kadın” başlıklı toplantı düzenledi
 
İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Koordinatörü Av. Nazan Moroğlu, MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Havva Karagöz ve MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin tarafından düzenlenen toplantı büyük ilgi gördü.
 

DÜNYA FLIPPED LEARNING GİRİŞİMİ, FLIPPED LEARNING STANDARTLARINI HARVARD, STANFORD VE MEF ÜNİVERSİTELERİ İLE BELİRLEDİĞİNİ DUYURDU

Dünya Flipped Learning Girişimi, Flipped Learning Standartlarını ‘‘Flipped Learning’in Öncüleri  Harvard, Stanford ve MEF Üniversitesi ile İşbirliği Yapıyoruz’’ başlığı ile duyurdu.
 

8-9 Şubat 2018 Hukuk Fakültesi Kariyer Günleri

Bu sene ikincisi düzenlenen Hukuk Fakültesi Kariyer Günleri 8-9 Şubat 2018'de C001 numaralı seminer salonunda gerçekleştirilecektir.

MEF ÜNİVERSİTESİ 2017-2018 AKADEMİK YILI’NA BAŞLADI

MEF Üniversitesi’nin 2017-2018 Akademik Yılı
Avrupa Kadın Rektörler Birliği Başkanı Prof. Dr. Gülsün SAĞLAMER’in verdiği ilk ders ve  Dünyaca ünlü Keman Virtüözü Cihat AŞKIN’ın verdiği Konser ile başladı.
 

YAPI KREDİ MEF ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

MEF Üniversitesi’nin Yapı Kredi işbirliği ile 2015-2016 Akademik Yılı’nda başlattığı Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı ilk mezunlarını 5 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen bir törenle verdi. Bankacılık sektörüne kaliteli insan kaynağı sağlamak adına hayata geçirilen, bu alanda akademi ve iş dünyası işbirliğinin ilk örneği olan programdan mezun olan 41 öğrenci, kariyer hedeflerine bir adım daha yaklaştı. 
 

ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer DAVIS ve Heyeti MEF Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer DAVIS ve heyeti bugün, 1 Mart 2017’de MEF Üniversitesi’ni ziyaret etti. MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN tarafından önce Rektörlük’te ağırlanan Sayın DAVIS sonrasında MEF Üniversitesi’nin tamamı yabancı okutmanlardan oluşan İngilizce Hazırlık Programını ziyaret etti. 
 

22-25 Mart 2017 - 2. Ulusal Şiddeti Anlamak Kongresi

Yine şiddet, yine Şiddeti Anlamak Kongresi…

Hem ülkemizde hem dünyada şiddetin her türlüsünü yoğun ve acı bir şekilde tecrübe ettiğimiz bir yılın ardından, yeniden şiddeti anlamak ve bir kez daha şiddet konuşmak için sizlerle bir araya gelmek istiyoruz.

TWITTER ÖNDERLİĞİNDE TÜRKİYE SOSYAL MEDYA TABANLI AFET YÖNETİM SİSTEMİ ‘‘SES TÜRKİYE’’ EĞİTİMİ VERİLDİ

Türk Kızılayı, Twitter ve MEF Üniversitesi işbirliği ile
Türkiye’nin afet yönetiminde önemli paydaşlarına, Türkiye Sosyal Medya Tabanlı Afet
Yönetim Sistemi “SES TÜRKİYE”,  Volunteer Organizations in Crises and Emergencies ‘‘VOICE TURKEY’’ eğitimi için bir araya geldi.
 

GOOGLE CHROMEBOOK TÜRKİYE’DE İLK KEZ MEF ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

Kurulduğu günden bu yana yükseköğretime getirdiği yeniliklerle tanınan MEF Üniversitesi, Google Chrome işletimi sistemi kullanılarak geliştirilen Chromebook’u Türkiye’ye getirdi. Amerika’da 2012 yılından bu yana, dünyada ise özellikle eğitim sektöründe birçok kurumda aktif olarak kullanılan Chromebook’lar MEF Üniversitesi’nde uygulanan Flipped Learning öğrenme yöntemi ile öğrenciler ile buluştu.
 

EĞİTİMCİLER EĞİTİMDE DEĞİŞİM İÇİN BULUŞTU

Türkiye’nin dört bir yanından gelen 1400 eğitimci Eğitimde Değişim için MEF Üniversitesi’nde buluştu.
 

MEF Üniversitesi “Balkan Roma Hukuku ve Roma Hukuk Geleneği Derneği” (SIR) Statüsünü İmzaladı

Hukuk fakültemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Havva Karagöz, 13-14 Ekim 2016 tarihlerinde Sofya Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde düzenlenen “XXI. Yüzyılın Başında Roma Hukuku ve Roma Hukuki Geleneği Çalışması ve Öğretimi” isimli konferansa katıldı.
 

ABD’de Dünya Yükseköğretimi MEF Üniversitesi’nden Flipped Learning’i Dinledi

MEF Üniversitesi Eğitimde Mükemmeliyet Merkezi Direktörü Dr. Caroline Fell, ABD Kolorado’da gerçekleşen ‘‘Yükseköğrenimde Flipped Learning Konferansı’’nda Ana ve Davetli Konuşmacı olarak katılarak Flipped Üniversite’nin nasıl kurulacağını dünya yükseköğretim temsilcilerine anlattı.
 

MEF ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ TAM ZAMANLI STAJLARI KARŞILIĞINDA İŞKUR’DAN ÜCRET ALACAK

MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Şişli Hizmet Merkezi arasında  “Kariyer ve Hizmet Noktası İşbirliği  Protokolü’’ imzalandı. Protokol kapsamında MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencileri İŞKUR “İşbaşı Eğitim Programı” çerçevesinde zorunlu stajları boyunca sigortalanacak ve ücret  alacak.
 

Sosyal Medya