Tüm Haberler

HABERLER

MEF ÜNİVERSİTESİ 2017-2018 AKADEMİK YILI’NA BAŞLADI

MEF Üniversitesi’nin 2017-2018 Akademik Yılı
Avrupa Kadın Rektörler Birliği Başkanı Prof. Dr. Gülsün SAĞLAMER’in verdiği ilk ders ve  Dünyaca ünlü Keman Virtüözü Cihat AŞKIN’ın verdiği Konser ile başladı.
 

YAPI KREDİ MEF ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

MEF Üniversitesi’nin Yapı Kredi işbirliği ile 2015-2016 Akademik Yılı’nda başlattığı Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı ilk mezunlarını 5 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen bir törenle verdi. Bankacılık sektörüne kaliteli insan kaynağı sağlamak adına hayata geçirilen, bu alanda akademi ve iş dünyası işbirliğinin ilk örneği olan programdan mezun olan 41 öğrenci, kariyer hedeflerine bir adım daha yaklaştı. 
 

ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer DAVIS ve Heyeti MEF Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer DAVIS ve heyeti bugün, 1 Mart 2017’de MEF Üniversitesi’ni ziyaret etti. MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN tarafından önce Rektörlük’te ağırlanan Sayın DAVIS sonrasında MEF Üniversitesi’nin tamamı yabancı okutmanlardan oluşan İngilizce Hazırlık Programını ziyaret etti. 
 

22-25 Mart 2017 - 2. Ulusal Şiddeti Anlamak Kongresi

Yine şiddet, yine Şiddeti Anlamak Kongresi…

Hem ülkemizde hem dünyada şiddetin her türlüsünü yoğun ve acı bir şekilde tecrübe ettiğimiz bir yılın ardından, yeniden şiddeti anlamak ve bir kez daha şiddet konuşmak için sizlerle bir araya gelmek istiyoruz.

TWITTER ÖNDERLİĞİNDE TÜRKİYE SOSYAL MEDYA TABANLI AFET YÖNETİM SİSTEMİ ‘‘SES TÜRKİYE’’ EĞİTİMİ VERİLDİ

Türk Kızılayı, Twitter ve MEF Üniversitesi işbirliği ile
Türkiye’nin afet yönetiminde önemli paydaşlarına, Türkiye Sosyal Medya Tabanlı Afet
Yönetim Sistemi “SES TÜRKİYE”,  Volunteer Organizations in Crises and Emergencies ‘‘VOICE TURKEY’’ eğitimi için bir araya geldi.
 

GOOGLE CHROMEBOOK TÜRKİYE’DE İLK KEZ MEF ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

Kurulduğu günden bu yana yükseköğretime getirdiği yeniliklerle tanınan MEF Üniversitesi, Google Chrome işletimi sistemi kullanılarak geliştirilen Chromebook’u Türkiye’ye getirdi. Amerika’da 2012 yılından bu yana, dünyada ise özellikle eğitim sektöründe birçok kurumda aktif olarak kullanılan Chromebook’lar MEF Üniversitesi’nde uygulanan Flipped Learning öğrenme yöntemi ile öğrenciler ile buluştu.
 

EĞİTİMCİLER EĞİTİMDE DEĞİŞİM İÇİN BULUŞTU

Türkiye’nin dört bir yanından gelen 1400 eğitimci Eğitimde Değişim için MEF Üniversitesi’nde buluştu.
 

MEF Üniversitesi “Balkan Roma Hukuku ve Roma Hukuk Geleneği Derneği” (SIR) Statüsünü İmzaladı

Hukuk fakültemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Havva Karagöz, 13-14 Ekim 2016 tarihlerinde Sofya Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde düzenlenen “XXI. Yüzyılın Başında Roma Hukuku ve Roma Hukuki Geleneği Çalışması ve Öğretimi” isimli konferansa katıldı.
 

ABD’de Dünya Yükseköğretimi MEF Üniversitesi’nden Flipped Learning’i Dinledi

MEF Üniversitesi Eğitimde Mükemmeliyet Merkezi Direktörü Dr. Caroline Fell, ABD Kolorado’da gerçekleşen ‘‘Yükseköğrenimde Flipped Learning Konferansı’’nda Ana ve Davetli Konuşmacı olarak katılarak Flipped Üniversite’nin nasıl kurulacağını dünya yükseköğretim temsilcilerine anlattı.
 

MEF ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ TAM ZAMANLI STAJLARI KARŞILIĞINDA İŞKUR’DAN ÜCRET ALACAK

MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Şişli Hizmet Merkezi arasında  “Kariyer ve Hizmet Noktası İşbirliği  Protokolü’’ imzalandı. Protokol kapsamında MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencileri İŞKUR “İşbaşı Eğitim Programı” çerçevesinde zorunlu stajları boyunca sigortalanacak ve ücret  alacak.
 

MEF Hukuk Kliniği

MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve MEF Okulları ile ortaklaşa gerçekleştirilen MEF Hukuk Kliniği (Sokak Kliniği) projesinin hayata geçirilmesi için çalışmalara başlanıldı. Bu kapsamda MEF Okulları Genel Müdürü Azmi Özkardeş, MEF Ulus Lisesi Müdürü Fikret Mülhan, Müdür Yardımcısı Mürüvvet Güneykaya ve lise öğretmenleri Pınar Saygılıer Açan, Ceyhan Yeni, Ayşe Serap Suvaroğlu Singin ve Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Havva Karagöz ile Hukuk Kliniği Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. K. Berk Kapancı konu üzerinde arka arka çeşitli toplantılar yaparak fikir alışverişinde ve planlamalarda bulundular. 2016-2017 Güz Döneminde faaliyete geçmesi planlanan Sokak Kliniği projesi kapsamında, hukuk fakültesi öğrencilerinin hukukun belirli alanlarında lise öğrencilerine yönelik  interaktif öğretim metotlarıyla hazırlanmış sunumlar yapmaları hedefleniyor.

FLIPPED LEARNING BÜYÜYOR: TÜRKİYE’NİN EĞİTİM SİSTEMİNİ MODERNLEŞTİREN MEF VE TED ÜNİVERSİTELERİNDEN İŞBİRLİĞİ

Tüm programlarında geleceğin eğitim sistemi Flipped Learning’i Türkiye ve Dünya’da üniversite düzeyinde ilk ve tek uygulayan MEF Üniversitesi,  Flipped Learning’teki tüm deneyimini ülkemizin eğitim sisteminin modernleşmesine öncülük etmiş TED Üniversitesi ile paylaşım için işbirliği yaptı. 
 

MEF Üniversitesi ‘‘Flipped Learning/Classroom’’ ile Amerika’da Ses Getirdi

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Uluslararası Programlar Eş Koordinatörü Prof. Dr. Derin Ural 11-21 Mart 2016 tarihleri arasında Amerika’da MEF Üniversitesi adına ziyaret ve işbirlikleri çalışmalarında bulundu.

Ortadoğu'da Kadınlar, Su ve Barış Konferansı

MEF Üniversitesi & Strategic Foresight Group Swedish International Development Cooperation Agency İşbirliğiyle 18-19 Mart 2016 tarihlerinde MEF Üniversitesi ve Strategic Foresight Group işbirliği ile İsviçre Uluslararası Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla İstanbul’da “Ortadoğu’da Kadınlar, Su ve Barış” başlıklı bir uluslararası konferans gerçekleştirilecektir. 

American Council on Education (ACE) 2016, San Francisco’da MEF Üniversitesi Amerika Yükseköğretimine ‘‘Flipped Learning’’i Anlattı

American Council on Education
(ACE) 2016, San Francisco’da
MEF Üniversitesi Amerika Yükseköğretimine ‘‘Flipped Learning’’i Anlattı
 
Dünya yükseköğretiminin prestijli kurumu Amerikan Eğitim Konseyi (American Council on Education)’ın San Francisco’da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından 2000’e yakın rektör ve üst yöneticilerin katıldığı 98. Kongresi’nde MEF Üniversitesi ‘‘Flipped Üniversite Nasıl Kurulur’’ başlıklı sunumu yaptı.

8 MART MEF ÜNİVERSİTESİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİRektörümüz Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN tarfından yapılan açılış konuşması ile başlayan etkililiğin, Oturum Başkanlığını Hukuk Fakültesi Dekanı , Prof. Dr. Havva KARAGÖZ'ün yürüttüğü etkinlikte konuşmacı olarak,
Sn. Nazan MOROĞLU LL.M. -   Yasalarda ve Yaşamda Kadın Hakları,
Sn Dr. Yazgülü ALDOĞAN -  Medya ve Kadın- Medyada Kadın,
Hukuk Fakültesi 1. sınıf öğrencileri Öykü KÖSEOĞLU ve Bilgealp USLU - Kadının İnsan Hakları Sözleşmesi (CEDAW) katılmışlardır.

İŞ DÜNYASININ YÖNETİMİNDE OLDUĞU TÜRKİYE’NİN İLK YAŞAM BOYU EĞİTİM MERKEZİ: MEF YABEM

İŞ DÜNYASININ YÖNETİMİNDE OLDUĞU TÜRKİYE’NİN İLK YAŞAM BOYU EĞİTİM MERKEZİ:
MEF YABEM
 
İş dünyasının üst düzey yöneticilerinin yönetim kurulunu oluşturduğu MEF Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi açıldı.

Türkiye’nin en önemli holding ve şirketlerinin üst düzey yöneticilerinden oluşan Yönetim Kurulu ile iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verecek iş gücünün geliştirilmesi hedefiyle eğitimler hazırlayan MEF Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (MEF YABEM) bugün basına tanıtıldı.

MEF Üniversitemizin Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Sayın İBRAHİM ARIKAN’I Kaybettik

Değerli Büyüğümüz, MEF Okulları Kurucumuz, MEF Üniversitemizin Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı, Eğitimci, İş Adamı Sayın İBRAHİM ARIKAN’I Kaybettik
  
1972 yılından bu yana eğitim sektörüne getirdiği  yeniliklerle tanınan, Türkiye’nin ilk profesyonel kargo taşımacılık şirketi Yurtiçi Kargo’yu kuran, MEF Okulları’nın kurucusu ve MEF Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı, Arıkanlı Holding’in Kurucusu,  Sayın Dr. İbrahim ARIKAN, bugün (2 Şubat 2016) sabah vefat etmiştir.

Sosyal Medya