Tüm Haberler

HABERLER

MEF ÜNİVERSİTESİ, MCGRAW-HILL EDUCATION VE PEARSON'DAN YÜKSEKÖĞRETİME ÖRNEK OLACAK İŞBİRLİĞİ

MEF Üniversitesi,  McGraw-Hill Education ve Pearson ‘‘Uyarlanabilir Eğitim Platformu İşbirliği Protokolü’’  imzalayarak yükseköğretimde öncülük yaratacak  Adaptive Learning için önemli bir adım attı.

MEDENİ KANUNUMUZUN 92. YILINDA, MEF ÜNİVERSİTESİ VE İSTANBUL KADIN KURULUŞLARI BİRLİĞİ'NDEN "TÜRK MEDENİ KANUNU VE KADIN" BAŞLIKLI TOPLANTI

MEF Üniversitesi ve İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği, Medeni Kanunumuzun 92. yılında MEF Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde 16 Şubat 2018’de “Türk Medeni Kanunu ve Kadın” başlıklı toplantı düzenledi
 
İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Koordinatörü Av. Nazan Moroğlu, MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Havva Karagöz ve MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin tarafından düzenlenen toplantı büyük ilgi gördü.
 

DÜNYA FLIPPED LEARNING GİRİŞİMİ, FLIPPED LEARNING STANDARTLARINI HARVARD, STANFORD VE MEF ÜNİVERSİTELERİ İLE BELİRLEDİĞİNİ DUYURDU

Dünya Flipped Learning Girişimi, Flipped Learning Standartlarını ‘‘Flipped Learning’in Öncüleri  Harvard, Stanford ve MEF Üniversitesi ile İşbirliği Yapıyoruz’’ başlığı ile duyurdu.
 

8-9 Şubat 2018 Hukuk Fakültesi Kariyer Günleri

Bu sene ikincisi düzenlenen Hukuk Fakültesi Kariyer Günleri 8-9 Şubat 2018'de C001 numaralı seminer salonunda gerçekleştirilecektir.

MEF ÜNİVERSİTESİ 2017-2018 AKADEMİK YILI’NA BAŞLADI

MEF Üniversitesi’nin 2017-2018 Akademik Yılı
Avrupa Kadın Rektörler Birliği Başkanı Prof. Dr. Gülsün SAĞLAMER’in verdiği ilk ders ve  Dünyaca ünlü Keman Virtüözü Cihat AŞKIN’ın verdiği Konser ile başladı.
 

YAPI KREDİ MEF ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

MEF Üniversitesi’nin Yapı Kredi işbirliği ile 2015-2016 Akademik Yılı’nda başlattığı Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı ilk mezunlarını 5 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen bir törenle verdi. Bankacılık sektörüne kaliteli insan kaynağı sağlamak adına hayata geçirilen, bu alanda akademi ve iş dünyası işbirliğinin ilk örneği olan programdan mezun olan 41 öğrenci, kariyer hedeflerine bir adım daha yaklaştı. 
 

ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer DAVIS ve Heyeti MEF Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer DAVIS ve heyeti bugün, 1 Mart 2017’de MEF Üniversitesi’ni ziyaret etti. MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN tarafından önce Rektörlük’te ağırlanan Sayın DAVIS sonrasında MEF Üniversitesi’nin tamamı yabancı okutmanlardan oluşan İngilizce Hazırlık Programını ziyaret etti. 
 

22-25 Mart 2017 - 2. Ulusal Şiddeti Anlamak Kongresi

Yine şiddet, yine Şiddeti Anlamak Kongresi…

Hem ülkemizde hem dünyada şiddetin her türlüsünü yoğun ve acı bir şekilde tecrübe ettiğimiz bir yılın ardından, yeniden şiddeti anlamak ve bir kez daha şiddet konuşmak için sizlerle bir araya gelmek istiyoruz.

TWITTER ÖNDERLİĞİNDE TÜRKİYE SOSYAL MEDYA TABANLI AFET YÖNETİM SİSTEMİ ‘‘SES TÜRKİYE’’ EĞİTİMİ VERİLDİ

Türk Kızılayı, Twitter ve MEF Üniversitesi işbirliği ile
Türkiye’nin afet yönetiminde önemli paydaşlarına, Türkiye Sosyal Medya Tabanlı Afet
Yönetim Sistemi “SES TÜRKİYE”,  Volunteer Organizations in Crises and Emergencies ‘‘VOICE TURKEY’’ eğitimi için bir araya geldi.
 

GOOGLE CHROMEBOOK TÜRKİYE’DE İLK KEZ MEF ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

Kurulduğu günden bu yana yükseköğretime getirdiği yeniliklerle tanınan MEF Üniversitesi, Google Chrome işletimi sistemi kullanılarak geliştirilen Chromebook’u Türkiye’ye getirdi. Amerika’da 2012 yılından bu yana, dünyada ise özellikle eğitim sektöründe birçok kurumda aktif olarak kullanılan Chromebook’lar MEF Üniversitesi’nde uygulanan Flipped Learning öğrenme yöntemi ile öğrenciler ile buluştu.
 

EĞİTİMCİLER EĞİTİMDE DEĞİŞİM İÇİN BULUŞTU

Türkiye’nin dört bir yanından gelen 1400 eğitimci Eğitimde Değişim için MEF Üniversitesi’nde buluştu.
 

MEF Üniversitesi “Balkan Roma Hukuku ve Roma Hukuk Geleneği Derneği” (SIR) Statüsünü İmzaladı

Hukuk fakültemiz öğretim üyesi Prof. Dr. Havva Karagöz, 13-14 Ekim 2016 tarihlerinde Sofya Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde düzenlenen “XXI. Yüzyılın Başında Roma Hukuku ve Roma Hukuki Geleneği Çalışması ve Öğretimi” isimli konferansa katıldı.
 

ABD’de Dünya Yükseköğretimi MEF Üniversitesi’nden Flipped Learning’i Dinledi

MEF Üniversitesi Eğitimde Mükemmeliyet Merkezi Direktörü Dr. Caroline Fell, ABD Kolorado’da gerçekleşen ‘‘Yükseköğrenimde Flipped Learning Konferansı’’nda Ana ve Davetli Konuşmacı olarak katılarak Flipped Üniversite’nin nasıl kurulacağını dünya yükseköğretim temsilcilerine anlattı.
 

MEF ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ TAM ZAMANLI STAJLARI KARŞILIĞINDA İŞKUR’DAN ÜCRET ALACAK

MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İstanbul Çalışma ve İş Kurumu Şişli Hizmet Merkezi arasında  “Kariyer ve Hizmet Noktası İşbirliği  Protokolü’’ imzalandı. Protokol kapsamında MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğrencileri İŞKUR “İşbaşı Eğitim Programı” çerçevesinde zorunlu stajları boyunca sigortalanacak ve ücret  alacak.
 

MEF Hukuk Kliniği

MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve MEF Okulları ile ortaklaşa gerçekleştirilen MEF Hukuk Kliniği (Sokak Kliniği) projesinin hayata geçirilmesi için çalışmalara başlanıldı. Bu kapsamda MEF Okulları Genel Müdürü Azmi Özkardeş, MEF Ulus Lisesi Müdürü Fikret Mülhan, Müdür Yardımcısı Mürüvvet Güneykaya ve lise öğretmenleri Pınar Saygılıer Açan, Ceyhan Yeni, Ayşe Serap Suvaroğlu Singin ve Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Havva Karagöz ile Hukuk Kliniği Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. K. Berk Kapancı konu üzerinde arka arka çeşitli toplantılar yaparak fikir alışverişinde ve planlamalarda bulundular. 2016-2017 Güz Döneminde faaliyete geçmesi planlanan Sokak Kliniği projesi kapsamında, hukuk fakültesi öğrencilerinin hukukun belirli alanlarında lise öğrencilerine yönelik  interaktif öğretim metotlarıyla hazırlanmış sunumlar yapmaları hedefleniyor.

FLIPPED LEARNING BÜYÜYOR: TÜRKİYE’NİN EĞİTİM SİSTEMİNİ MODERNLEŞTİREN MEF VE TED ÜNİVERSİTELERİNDEN İŞBİRLİĞİ

Tüm programlarında geleceğin eğitim sistemi Flipped Learning’i Türkiye ve Dünya’da üniversite düzeyinde ilk ve tek uygulayan MEF Üniversitesi,  Flipped Learning’teki tüm deneyimini ülkemizin eğitim sisteminin modernleşmesine öncülük etmiş TED Üniversitesi ile paylaşım için işbirliği yaptı. 
 

MEF Üniversitesi ‘‘Flipped Learning/Classroom’’ ile Amerika’da Ses Getirdi

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı ve Uluslararası Programlar Eş Koordinatörü Prof. Dr. Derin Ural 11-21 Mart 2016 tarihleri arasında Amerika’da MEF Üniversitesi adına ziyaret ve işbirlikleri çalışmalarında bulundu.

Ortadoğu'da Kadınlar, Su ve Barış Konferansı

MEF Üniversitesi & Strategic Foresight Group Swedish International Development Cooperation Agency İşbirliğiyle 18-19 Mart 2016 tarihlerinde MEF Üniversitesi ve Strategic Foresight Group işbirliği ile İsviçre Uluslararası Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla İstanbul’da “Ortadoğu’da Kadınlar, Su ve Barış” başlıklı bir uluslararası konferans gerçekleştirilecektir. 

American Council on Education (ACE) 2016, San Francisco’da MEF Üniversitesi Amerika Yükseköğretimine ‘‘Flipped Learning’’i Anlattı

<strong>American Council on Education</strong><br /> <strong>(ACE) 2016, San Francisco&rsquo;da</strong><br /> <strong>MEF &Uuml;niversitesi Amerika Y&uuml;ksek&ouml;ğretimine &lsquo;&lsquo;Flipped Learning&rsquo;&rsquo;i Anlattı</strong><br /> &nbsp;<br /> <strong>D&uuml;nya y&uuml;ksek&ouml;ğretiminin prestijli kurumu Amerikan Eğitim Konseyi (American Council on Education)&rsquo;ın San Francisco&rsquo;da d&uuml;zenlenen ve d&uuml;nyanın d&ouml;rt bir yanından 2000&rsquo;e yakın rekt&ouml;r ve &uuml;st y&ouml;neticilerin katıldığı 98. Kongresi&rsquo;nde MEF &Uuml;niversitesi &lsquo;&lsquo;Flipped &Uuml;niversite Nasıl Kurulur&rsquo;&rsquo; başlıklı sunumu yaptı. </strong>

8 MART MEF ÜNİVERSİTESİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

<br /> <br /> Rekt&ouml;r&uuml;m&uuml;z Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN tarfından yapılan a&ccedil;ılış konuşması ile başlayan etkililiğin, Oturum Başkanlığını Hukuk Fak&uuml;ltesi Dekanı , Prof. Dr. Havva KARAG&Ouml;Z&#39;&uuml;n y&uuml;r&uuml;tt&uuml;ğ&uuml; etkinlikte konuşmacı olarak,<br /> Sn. Nazan MOROĞLU LL.M. - &nbsp; Yasalarda ve Yaşamda Kadın Hakları,<br /> Sn Dr. Yazg&uuml;l&uuml; ALDOĞAN - &nbsp;Medya ve Kadın- Medyada Kadın,<br /> Hukuk Fak&uuml;ltesi 1. sınıf &ouml;ğrencileri &Ouml;yk&uuml; K&Ouml;SEOĞLU ve Bilgealp USLU - Kadının İnsan Hakları S&ouml;zleşmesi (CEDAW) katılmışlardır.

İŞ DÜNYASININ YÖNETİMİNDE OLDUĞU TÜRKİYE’NİN İLK YAŞAM BOYU EĞİTİM MERKEZİ: MEF YABEM

<strong>İŞ D&Uuml;NYASININ Y&Ouml;NETİMİNDE OLDUĞU T&Uuml;RKİYE&rsquo;NİN İLK YAŞAM BOYU EĞİTİM MERKEZİ: </strong><br /> <strong>MEF YABEM </strong><br /> &nbsp;<br /> <strong>İş d&uuml;nyasının &uuml;st d&uuml;zey y&ouml;neticilerinin y&ouml;netim kurulunu oluşturduğu </strong><strong>MEF &Uuml;niversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi a&ccedil;ıldı.</strong><br /> <br /> <strong>T&uuml;rkiye&rsquo;nin en &ouml;nemli holding ve şirketlerinin &uuml;st d&uuml;zey y&ouml;neticilerinden oluşan Y&ouml;netim Kurulu ile iş d&uuml;nyasının ihtiya&ccedil;larına cevap verecek iş g&uuml;c&uuml;n&uuml;n geliştirilmesi hedefiyle eğitimler hazırlayan MEF &Uuml;niversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (MEF YABEM) bug&uuml;n basına tanıtıldı.</strong>

MEF Üniversitemizin Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Sayın İBRAHİM ARIKAN’I Kaybettik

<strong>Değerli B&uuml;y&uuml;ğ&uuml;m&uuml;z, MEF Okulları Kurucumuz, MEF &Uuml;niversitemizin Kurucu M&uuml;tevelli Heyet Başkanı, Eğitimci, İş Adamı Sayın İBRAHİM ARIKAN&rsquo;I Kaybettik</strong><br /> &nbsp;&nbsp;<br /> 1972 yılından bu yana eğitim sekt&ouml;r&uuml;ne getirdiği&nbsp;&nbsp;yeniliklerle tanınan, T&uuml;rkiye&rsquo;nin ilk profesyonel kargo taşımacılık şirketi Yurti&ccedil;i Kargo&rsquo;yu kuran, MEF Okulları&rsquo;nın kurucusu ve MEF &Uuml;niversitesi&rsquo;nin Kurucu M&uuml;tevelli Heyet Başkanı, Arıkanlı Holding&rsquo;in Kurucusu, &nbsp;Sayın Dr. İbrahim ARIKAN, bug&uuml;n (2 Şubat 2016) sabah vefat etmiştir.

‘‘MEF OKULDA ÜNİVERSİTE MODELİ’’NİN KARNESİ VERİLDİ

<strong>&lsquo;&lsquo;MEF OKULDA &Uuml;NİVERSİTE MODELİ&rsquo;&rsquo;NİN KARNESİ VERİLDİ</strong><br /> <strong>MODEL BİR EĞİTİM-&Ouml;ĞRETİM YILINDA MATEMATİĞİ SEVDİRDİ, BAŞARIYI ARTIRDI&nbsp;</strong><br /> &nbsp;<br /> <strong>MEF &Uuml;niversitesi Eğitim Fak&uuml;ltesi&rsquo;nin Eyl&uuml;l 2014&rsquo;ten bu yana Ayazağa İlk&ouml;ğretim Okulu ve MEF Okulları&rsquo;nda uyguladığı&nbsp;&lsquo;&lsquo;Okulda &Uuml;niversite Modeli&rsquo;&rsquo;nin&nbsp;2014-2015 Eğitim-&Ouml;ğretim Yılı&rsquo;nın son haftasında bir yıllık değerlendirmesi yapıldı.</strong><br /> &nbsp;

Ortadoğu’da Mavi Su Barışı Yüksek Düzeyli Forum

MEF &Uuml;niversitesi, Strategic Foresight Group, İsvi&ccedil;re Kalkınma ve İşbirliği (SDC) Ajansı&rsquo;nın katkılarıyla 20 Eyl&uuml;l 2014, Cumartesi g&uuml;n&uuml; MEF &Uuml;niversitesi Maslak Kamp&uuml;s&uuml;&rsquo;nde &ldquo;Blue Peace for the Middle East High Level Forum&rdquo; (Ortadoğu&rsquo;da Mavi Su Barışı Y&uuml;ksek D&uuml;zeyli Forum) başlıklı uluslararası bir toplantı ger&ccedil;ekleşti.

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Çerezleri nasıl kullandığımız, sildiğimiz ve engellediğimiz ile ilgili detaylı bilgi için lütfen Çerez Politikası sayfasını okuyunuz.
x