Büyük Veri Analitiği Y.L. Programı

Büyük Veri Analitiği Yüksek Lisans Programı tezsiz (projeli) bir yapıda olup toplam 10 ders ve 1 proje dersinden oluşmaktadır, programdaki tüm dersler İngilizce'dir. Her zorunlu ders, sadece programda belirtildiği dönemde açılmaktadır. Seçmeli dersler ise dönem itibarıyla değişkenlik göstermektedir. Programın süresi üç dönemdir. Öğrenciler yaz döneminde ders alarak programı bir yılda tamamlayabilirler.

Öğrenciler dersleri hem internet üzerinden takip edecekler, hem de hafta içi iki akşam 18:30-21:30 saatleri arasında kampüse gelerek akademisyenlerle yüz yüze ders alacaklar.

İnternet üzerinden takip edilen dersler için ana kaynaklardan biri Udacity eğitim platformu olacaktır.

Udacity, Silikon Vadisi duayenleri tarafından hazırlanmış ve bugünün veriye dayalı ekonomisinde duyulan iş gücü ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir çevrimiçi eğitim portalıdır.

...Eğitim için büyük bir açlık söz konusu. Makineler giderek akıllandıkça, insanlar da akıllanmak ve bir katkıda bulunmak istiyorlar...

Sebastian Thrun, Udacity kurucusu (2016) 

Bu program, veriden işletme karar mekanizmalarına destek verebilecek çıkarımları elde edebilmek için gereken veri yönetimi ve analitiği konularında öğrencilere yetkinlik kazandırmak ve bulguları iş süreçlerine uyarlama becerilerini geliştirmek amacıyla tasarlanmıştır.