Başvuru Süreci Hakkında Genel Bilgilendirme

Başvurmak istediğiniz lisansüstü programla ilgili bilgiye programın web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Online Başvuru

Lisansüstü programlarının başvuruları online olarak alınmaktadır. Posta ve bireysel yapılan başvurular kabul edilmemektedir. Başvuru sürecine dahil olmak için öncelikle online başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Online başvuru yapmak için tıklayınız.

Başvuru Koşulları

Her lisansüstü programın başvuru koşulları farklıdır. Başvuru koşullarını programların web sitelerinden öğrenebilirsiniz. Tüm programlar için tıklayınız.

Enstitümüzün İngilizce öğrenim veren lisansüstü programlarında İngilizce Yeterlik Belgesi ve tüm Hukuk Tezli Yüksek Lisans programlarında yabancı dil belgesi zorunlu belgedir. İşletme, Ekonomi ve Finans, Hukuk ve Öğrenme Bilimleri Yüksek Lisans Programları için İngilizce Yeterlik Belgesi eksik olan adaylar Üniversitemizin İngilizce Yeterlik Sınavına girebilirler. Diğer programlar için başvuru koşullarında belirtilen sınav sonuçlarından birinin getirilmesi gerekmektedir. Sınav tarafımızdan yapılmamaktadır.

İngilizce Yeterlik Sınavı ile ilgili bilgiler online başvuru sonrası formda belirtilen e-mail adresine iletilmektedir.

Değerlendirme

Online başvuru sonrasında değerlendirme için başvuru takviminde duyurulan tarihlerde mülakat ve/veya yazılı sınav yapılmaktadır.  Lisansüstü programlara göre değerlendirme süreci farklılık gösterebilir.

Ücretler ve Burslar

Lisansüstü program ücretleri için tıklayınız.

Burslar ve indirimler için tıklayınız.

Kabul ve Kesin Kayıt

Değerlendirme süreci sonrası lisansüstü programlarına kabul edilen aday öğrenciye kayıt süreci ve kayıt evrakları ile ilgili bir e-mail gönderilir. Öğrenci olabilmek için başvuru takviminde belirtilen tarihlerde kesin kaydın (evrak ve ödeme) tamamlanması gerekmektedir.