Arıkanlı Holding Yönetim Kurulu Mesajı

Arıkanlı Holding’in temelleri eğitim kurumu olarak 1972 yılında kurulan MEF Dershaneleri ile atılmıştır. 1996 yılında kurulan MEF Okulları ile eğitimde hizmet vermeye devam eden yapı, diğer şirketlerin "stratejik birlikteliğini ve koordinasyonunu sağlamak" amacıyla yine 1996 yılında Arıkanlı Holding’in çatısı altında birleştirilmiştir. 

Eğitim alanındaki başarılı çalışmalarına 1998 yılında yabancı uyruklu ailelerin çocuklarına yönelik MEF International School ile devam eden Arıkanlı Holding, bugün eğitim, taşımacılık, medya ve yayıncılık, sigortacılık, sanayi ve inşaat alanlarında hizmet vermektedir.

Türkiye’nin en köklü ve başarılı kuruluşları arasına adını yazdırmayı başaran Arıkanlı Holding, hizmet verdiği sektörlerinde ilkleri gerçekleştirmiş her zaman eğitimci kimliğinin sorumluluğunda Türkiye’ye değer yaratma ve katkı verme mücadelesinde olmuştur. 

Holdingimizin eğitim kökenli kurucusu Sayın Dr. İbrahim Arıkan’ın bir eğitim gönüllüsü olarak amacı; ülkeye yarar sağlayan bireyler yetiştirmektir. Bu amaca paralel olarak Dr. İbrahim Arıkan Eğitim ve Bilimsel Araştırmaları Destekleme Vakfı tarafından, MEF Eğitim Kurumlarındaki başarı ve deneyimler, yükseköğretim düzeyinde MEF Üniversitesi ile taçlandırılmıştır. 2014-2015 Akademik Yılı’nda ilk öğrencilerini alan MEF Üniversitesi, daha ilk yılında kazandığı başarılarla Arıkanlı Holding’in vizyonu ile bütünleşen, ülkemize ve dünyaya yararlı öğrenciler yetiştireceğini kanıtlamıştır. 

Arıkanlı Holding Yönetim Kurulu, Kurucusu Dr. İbrahim Arıkan’ın vizyonu doğrultusunda, MEF Eğitim Kurumları’nın her kademesini sonsuza kadar yaşatmayı amaçlamaktadır. Arıkanlı Holding, MEF Üniversitesi’nin Türkiye’de ve Dünya’da yükseköğretim düzeyinde en iyi yere ulaşabilmesi için başta Rektör olmak üzere tüm akademik ve idari kadroya gerekli her türlü desteği verecektir.

Saygılarımızla, 

Arıkanlı Holding Yönetim Kurulu

Ümit Arıkan, Yönetim Kurulu Başkanı

Eda Arıkan, Üye

Hakan Subaşı, CEO ve Üye

logo
Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No. 4 34396 Sarıyer - İstanbul