Mezunlar

MEF Üniversitesi ‘Büyük Veri Analitiği’ bölümünü hem akademik geçmişi hem de sektörel deneyimi bulunan hocalarından dolayı tercih ettim. Programın amacının net olması, programa güvenmemi sağladı.

Programa katılmanın iş hayatındaki avantajını kısa sürede yaşadım. Programı tamamlamadan çalıştığım şirkette mevcut pozisyonumdan analitik birime geçtim. Yaklaşık 3 senedir veri bilimi etkinliklerinde aktif görev alan biri olarak veri bilimini ile ilgili güncel durumu yakından takip ediyordum. İş analitiği & iş zekası, makine öğrenmesi kavramlarına aşına olmama rağmen hiçbir zaman kodlama üzerine çalışmamıştım. Program sonunda hem ilgili programlama dillerini hem de veri sorgulama dilini kullanabilir hale geldim.

Programda veri analitiğinin temelini oluşturan bütün dersler bulunmakta. Hocalarımız da program boyunca çok yardımcı oldu. Kısa sürede, yoğun bir şekilde çok şey öğrenmiş, uygulama yapma şansı bulmuş oldum.

Bengisu Öniz
LC Waikiki
2017-2018 Mezunu


MEF Büyük Veri Analitiği programı ile online kaynaklardan öğrenme disiplinini ve projeler geliştirme becerisini kazandığımı düşünüyorum. Her an ulaşılabilir olan hocalarımdan ve saatlerimizi, günlerimizi birlikte geçirdiğimiz proje arkadaşlarımdan kısa sürede çok şey öğrendim. Bununla birlikte data alanında trendlerin, platformların, problemlerin ne kadar hızlı değiştiğini dikkate alırsak her an günceli takip etmeye devam etmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Programda R, Python, machine learning vb. aktarılmasının yanı sıra nereden başlanacağını, takılınca araştırarak nasıl çözüm bulunabileceğini gibi alanlarda desteklenmenin çok avantajını gördüm.  

Gülce Malkaralı
Pazarlama Uzmanı @Facebook
2016-2017 Mezunu


Yıl boyunca her türlü eksiğimizi tamamlayabilmemiz için olanaklar sağlandı, gerektiğinde ek dersler ile öğrenmemiz desteklendi. Hocalarımız ders dışı saatlerinde de bizlere zaman ayırdılar ve her hafta sektörün önde gelen isimlerinin sunumlarını dinlemek öğrendiklerimizin sadece teoride kalmayıp uygulama ile de kaynaşmasını sağladı. Çok yoğun ve zor bir yıldı ama bana çok şey kattı. Buradan aldığım temel ile Oxford Üniversitesi’nin Veri Bilimi Programı’nın sınavını geçerek okumaya hak kazandım. Şu an hala Oxford Üniversitesi’nde eğitimime devam etmekteyim.

Özlem Hazal Kantarcı
Kıdemli Sistem Analisti @ING Bank
2016-2017 Mezunu


Büyük Veri Analitiği programı, gerek içerik ve akademik kadrosuyla gerekse MEF Üniversitesi'nin öğretim yaklaşımı olan "Flipped Learning" yöntemiyle, böylesine yoğun bir programı dahi yoğun iş temposuna rağmen ciddiyetle takibe imkan tanıyacak esnek bir yapı sunarak; çalışırken de sürdürülebilecek ve hem veri bilimi ile ilgili gerekli altyapıyı sağlayacak hem de pratikte kullanılabilecek yetkinlikleri kazandıracak bir program. Kod yazma ile hiç ilgilenmemiş bir işletme mezunu olarak girdiğim programdan, bir yıl içinde iş yerinde iki günde yapılan bir işi R ile iki dakikada yapabilen ve Python’da risk analizi uzerine bitirme projesi tamamlayabilen bir mezun olarak çıkmamda emeği geçen tüm hocalarıma teşekkürler.

Hayrettin KONUK
Başuzman @Takasbank - Borsa İstanbul
2016-2017 Mezunu