Psikoloji Yüksek Lisans Programı Online Tanıtım Toplantısı 18 Temmuz 2024 Perşembe günü saat 13:00-14:00 arasında yapılacaktır. Toplantı linki formu dolduran adaylara e-mail ile iletilecektir.

Form için tıklayınız.

Psikoloji Tezli Yüksek Lisans Programı

Dünya’da son yıllarda psikoloji bilimine olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bunda değişen yaşam koşullarının da etkisi bulunmaktadır. Dolayısıyla psikoloji biliminin farklı alt alanlarında gerekli becerilere sahip, bilimsel çalışmaları yürütebilecek nitelikte psikologlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için Psikoloji Tezli Yüksek lisans programımız açılmaktadır. Hedefimiz sosyal/endüstriyel veya gelişimsel psikoloji alanlarında akademik kariyer planı olan lisans mezunlarına uzmanlık kazandırmaktır. Öğrencilerimizin bu bahsedilen alanda uzmanlaşması için gerekli eğitimler verilecektir.

Psikoloji yüksek lisans programı ile;

  • psikolojinin ilgili alt alanlarındaki kuramsal donanım sağlayıp, araştırma ve uygulama deneyimi kazanmalarına yardımcı olmak,

  • meslek etiğine uygun davranan psikologlar yetiştirmek,

  • öğrencilerin yüksek lisans sonrası eğitimine destek olacak bilgi ve birikimi sağlamak,

  • bilimsel çalışmalar yapması için teşvik ederek akademik çalışmalara katkı sağlamalarına yardımcı olmak amaçlanmaktadır.