Dekanın Mesajı

MEF Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı, Üniversite Yönetim Kurulu kararı ile Kasım 2018 tarihinde öğrencilerimizin üniversite yaşamını kolaylaştıran etkinlikleri tek çatı altında toplamak amacıyla kurulmuştur.

Çalışmalarında öğrencilerimizin akademik ve bilimsel gelişiminin yanı sıra, üniversiteden çok yönlü, aydın ve çağdaş bireyler olarak kültürel ve sanatsal biçimlenmeyle mezun olmalarını temel almaktadır. Aynı zamanda ilgili idari ve akademik birimlerle iş birliği içinde, sorunlara çözüm üretmeye odaklı bir birim olarak hizmet vermektedir.

Öğrenci Dekanlığı'nın en önemli görevleri arasında öğrencilerimizi hazırlık devresinden başlayarak, mezun olana dek geçen sürede akademik gelişimlerinin yanı sıra ilgi, yetenek ve kariyer hedefleri doğrultusunda eğitici ve öğretici etkinliklerle bir araya getirmek ve üniversite yaşamlarını mutlu, sağlıklı ve entelektüel bir çevrede geçirmelerini sağlamak yer alır.

Bu misyonla kurulan Öğrenci Dekanlığı, öğrencilerin üniversitedeki yaşam kalitesi ile ilgili önerilerini, soru ve sorunlarını paylaşabilecekleri çözüm odaklı bir birimdir. Bu bağlamda öğrencilerin ihtiyaç duydukları her anda yanlarında olmayı görev bilir. Öğrencilerin gerek genel veya bireysel gerekse idari veya akademik sorunlarını üniversite yönetimine aktarmada köprü vazifesi görür.

Birim, öğrencilerin sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerini destekler, onların bireysel ve toplumsal potansiyellerini en üst düzeye çıkarmaları için katkı sağlar. Öğrencilere, birlik ve beraberlik duygularının gelişmesine yardımcı olacak ve ayrıca sosyal sorumluluk alanında farkındalık yaratacak etkinlikler düzenlemeleri konularında önderlik eder.

Öğrencilerin ruh ve beden sağlıklarını koruyarak topluma yararlı birer fert olmaları için özen gösterir. Öğrenciler için düzenlenen ulusal ve uluslararası programların duyurulmasında ve katılımcıların başarılı olmaları yönünde etkin rol oynar.

Değerli Öğrencilerimiz,

Dekanınız olarak sizlerin genç ve dinamik üniversitemize daha da ivme kazandıracak etkinliklerde yanınızda olmaktan, sevincinizi, üzüntünüzü paylaşmaktan ve sizlere her daim destek vermekten sevinç duymaktayım.
Hayatınızın bu en güzel, en verimli ve en özgür devresini mutlu, sağlıklı ve başarılı geçirmeniz diliyorum.

Sevgiyle,
Sevil Sezen
Öğrenci Dekanı

logo
Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No. 4 34396 Sarıyer - İstanbul