Online Ders Kayıtları

Ders kayıtlarıyla ilgili aşağıdaki uyarıları dikkatle inceleyiniz.

İlk defa ders kaydı yapan öğrenciler bu linkten ders kayıt tutorial'ını inceleyebilir.

Ders kayıtlarıyla ilgili bir sorun yaşarsanız lütfen students@mef.edu.tr adresine mail atınız. Sosyal medyadan, kişisel eposta hesaplarından (MEF eposta hesapları haricinde) veya telefon ile yapılan bildirimlere geç yanıt verilebilir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Akademik Danışman  
Ders kayıtlarınızı yapmadan önce aklınıza takılan soruları, ders planınızı ve açılan dersleri mutlaka akademik danışmanınız ve/veya yüksek lisans program koordinatörünüz ile görüşünüz.

Kayıt Yenileme  
Öğrenciler her dönem başında ders kayıtlarını yenilemekle yükümlüdür. Ders kayıtlarının yenilenmesi Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden dönemlik ders kaydının yapılması ile gerçekleşir.

Geç Kayıt  
Akademik takvimde belirtilen ders kayıt tarihlerinde kayıt yenilemeyen öğrenciler, ders ekleme/çıkarma döneminde kayıtlarını yenileyebilirler. Bu dönemde de mazeretsiz olarak kayıt yenilemeyen öğrenciler, o dönem için eğitim-öğretim ücretini ödemiş olsalar dahi öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

Ders Kayıtları  
Ders kayıtları Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılır. Öğrenciler ders ekleme/çıkarma döneminin sonuna kadar kayıt yaptırmadıkları derslerden dönem sonunda not alamaz.

Dersten Çekilme  
Öğrenciler, akademik takvimde belirtilen tarihe kadar aldıkları derslerden çekilebilirler. Öğrencilerin çekildikleri dersler not ortalamasına katılmaz ancak not dökümünde "W" ile gösterilir.

Ders Transferleri  
Öğrenciler transfer edecekleri dersler için Kredi Transfer Formu'nu ilgili dönemin ders kayıtları başlamadan önce doldurmalıdır.