Program Hakkında

Bilgisayar ve Bilişim teknolojileri, bilgi çağının en stratejik alanlarından biridir.  Büyük bir hızla büyüyen bilişim sektörü, mühendisler için geniş bir yelpazede cazip koşullarla iş bulma olanağı, girişimciler icin yüksek katma değer yaratma olanağı ve akademisyenler için güncel konularda araştırma yapabilme olanağı sunmaktadır.

Diğer yandan, bilgisayar ve bilişim sektöründe uygulamalar, yöntem ve araçlar baş döndürücü bir hızla gelişmekte ve değişmektedir. Bu nedenle bu alanda çalışan mezunların bu hızlı değişime ayak uydurabilmeleri, güncel konularda kendilerini geliştirebilmeleri büyük önem arz etmektedir. Hızla değişen programlama dillerinden başlayarak, lisans eğitimi alırken adı bile anılmayan pek çok konu, bugün çalıştığınız veya çalışmak istediğiniz kurumlarda mutlak bilmeniz gereken konular arasında yer almaktadır. 

MEF Üniversitesi, Bilişim Teknolojileri Yüksek Lisans programı, bu hızlı değişen sektörde kendinizi geliştirebilmeniz, bilginizi yenileyebilmeniz amacıyla en güncel konuları kapsayacak şekilde planlanmıştır.

Ders programı, Python programlama, Derin Öğrenme, Makina Öğrenmesi, Büyük Veri Analitiği, Veri Bilimi, Bulut Hesaplama, Yapay Zeka, Nesnelerin İnterneti, Blok Zinciri, Bilgisayarla Görme ve Doğal Dil İşleme gibi güncel konularda konunun uzmanları tarafından verilen zorunlu ve seçmeli derslerden oluşmaktadır. Program, katılımcıların hem gerekli teorik altyapıyı, hem de uygulamaya yönelik yetileri kazanmalarını sağlayacak şekilde kuramsal ve uygulamalı olarak işlenmektedir.

Dersler İstanbul’un merkezinde MEF Üniversitesi’nin Maslak’taki kampüsünde verilmekte, kamu ve özel sektörde çalışan öğrencilerin de işlerini aksatmadan programa katılabilmeleri için hafta içi 18:30-21:30 saatleri arasında ve hafta sonu ders yapılmaktadır.

Bilgisayar Mühendisliği ve Bilişim Teknolojileri alanında kendini geliştirmek, önemi gittikçe artan bu güncel konularda uzmanlaşmak isteyen araştırmacıları programımıza bekliyoruz.