CELT YZ Projeleri

Uyarlanabilir Öğrenme Platformları

Flipped Learning yaklaşımını desteklemek için MEF, 2017'den beri öğrencilere bireyselleştirilmiş öğrenme deneyimi sunan bu YZ tabanlı akıllı öğrenme platformlarını kullanmaktadır.

Ders Asistanı olarak Chatbot

Makroekonomi derslerimizden biri için EconOwl adlı özelleştirilmiş bir bot oluşturduk. EconOwl'u söz konusu dersin öğrenme yönetim sistemi sayfasına entegre ettik. Bot öğrencilere ders öncesinde yardımcı olarak Flipped Learning yaklaşımının ders öncesi kısmında öğrencileri destekliyor. Öğrencilerin botu kullanma alışkanlıklarıyla ilgili veri toplamaktayız. Bu pilot uygulamadan edindiğimiz deneyimlere dayanarak, daha fazla özelleştirilmiş botlar oluşturacak ve bunları diğer derslere de entegre edeceğiz.

Öğretim Üyeleri için Chat GPT-4

Tam zamanlı öğretim üyelerimize Chat GPT Plus hesabı sağlıyor ve yarı zamanlı öğretim görevlilerimize Microsoft Copilot eğitimi veriyoruz.

YZ Tarafından Oluşturulan Ders Materyalleri

Kilit Kelime: AI kullanarak, videolar ve slaytlar gibi Blackboard ders materyallerini tarıyoruz, karmaşık kelimeleri ve ana terimleri belirleyip, YZ'ye tanımlatıyoruz. Daha sonra haftalık flash kart setleri oluşturup derslere entegre ediyoruz.

Seslendirme: YZ ses teknolojilerini kullanarak, ders okuma materyallerini sesli formatlara dönüştürüyoruz ve bunları derslere entegre ederek öğrenmeyi daha erişilebilir hale getiriyoruz.

Akademisyenler için YZ Çalıştayları

22-23 akademik yılının başından beri akademisyenlerimiz için aşağıdaki atölyeleri düzenliyoruz:

  • YZ'ya Giriş

  • YZ ile Asistanınızı Oluşturun

  • YZ ile Flipped Learning Öğretim Tasarımı

Öğrenciler için YZ Okuryazarlığı Dersi

MEF Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, MEF Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ve MEF Üniversitesi Kütüphanesi ile işbirliği yaparak, öğrencilerimize temel YZ okuryazarlığı becerilerini öğretmek için Coursera'da özel bir ders oluşturduk.

AI Cafe

AI Cafe, eğitimcilere YZ'yi keşfetmeleri ve entegre etmeleri için haftalık destek oturumları sağlar ve hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak kişiselleştirilmiş rehberlik sunar. Ayrıca, MEFTek binasındaki AI Cafe laboratuvarı, öğrencilere ve personele gelişmiş YZ araçlarına erişim imkanı sunmaktadır. Daha fazla bilgi için AI Cafe web sitesini ziyaret edin.

MEF Üniversitesi YZ Politikası

MEF Üniversitesi YZ Politikası'nın geliştirilmesinde yer aldık. Politikaya buradan erişebilirsiniz.

logo
Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. No. 4 34396 Sarıyer - İstanbul