Willem C. Vis Uluslararası Ticari Tahkim Yarışması

1994 yılından beri Viyana’da düzenlenmekte olup uluslararası alanda en kapsamlı ve en prestijli farazi dava yarışmalarından biridir. Yarışmaya her yıl ağırlıklı olarak Amerika ve Avrupa’nın en prestijli Hukuk Fakülteleri başta olmak üzere 70 ülkeden yaklaşık 300 Hukuk Fakültesi takımı ile 2.000’e yakın öğrenci ve 1.000’e yakın profesör ve uygulamacı hakemlik yapmak üzere katılmaktadır.

Vis Uluslararası Ticari Tahkim Yarışması’nın amacı CISG ve uluslararası ticari tahkim konularında geleceğin hukukçularını yetiştirmek ve onların bu çalışmalarını desteklemektir. Bu bağlamda çeşitli ülkelerden öğrencilerin katılımıyla uluslararası bir ticari uyuşmazlığa ilişkin olarak yapılan farazi bir tahkim yargılaması gerçekleştirilmektedir.

Vis Uluslararası Ticari Tahkim Yarışmasına Üniversitemizi temsilen katılacak takım üyeleri, her dönem 4 AKTS değerinde ve İngilizce olarak yürütülen LAW 231 Moot Court and Preparation of International Projects I ve LAW 232 Moot Court and Preparation of International Projects II dersleri kapsamında çalışmalarını yürütmektedirler.